16.10.2021 - Sigorta Acente Rehber Portalı
Sigorta Acenteleri Rehberi

Sigorta Sektöründeki İş Birliği Fırsatları ‘Open Insurance’ Etkinliğinde Konuşuldu

Sigorta Sektöründeki İş Birliği Fırsatları ‘Open Insurance’ Etkinliğinde Konuşuldu

İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi, sigorta sektörünün öncü firmalarıyla başlatılan InsurTech…

Sigortahaber.com.tr / İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi, sigorta sektörünün öncü firmalarıyla başlatılan InsurTech Programı’nın bir uzantısı olarak, sektörü daha yakından tanıyıp, fırsatları yakalamak isteyen girişimcileri ‘Open Insurance: Girişimciler İçin Sigorta Sektöründeki İş Birliği Fırsatları’ etkinliğinde buluşturdu. 4 Haziran Perşembe günü İTÜ Çekirdek YouTube kanalından canlı olarak yayınlanan etkinliği Allianz Türkiye Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı Kaan Toker ve Allianz Türkiye İnovasyon Ofisi Müdürü Hümeyra Boztunç interaktif bir şekilde yürüttü.

İTÜ ARI Teknokent ve sigorta sektörünün önde gelen kurumlarından Agito, Aksigorta, Allianz Türkiye, AvivaSA, Eureko Sigorta, Güneş Sigorta, HDI Sigorta, Sigorta Cini ve Vakıf Emeklilik’in güçlerini birleştirerek, hayata dokunan teknolojiler geliştiren girişimcileri destekledikleri İTÜ Çekirdek InsurTech Programı kapsamında yürütülen etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor. Etkinlik serisinin bir parçası olan ve 4 Haziran Perşembe günü saat 16:00’da İTÜ Çekirdek YouTube kanalından canlı yayınlanan “Open Insurance: Girişimciler İçin Sigorta Sektöründeki İş Birliği Fırsatları” etkinliğinde Allianz Türkiye, sigorta sektörüne yönelik çözümü olan girişimcilere seslendi. Etkinliğe ana konuşmacı olarak katılan Allianz Türkiye Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı Kaan Toker, open insurance uygulamalarının sektörün geleceğini şekillendireceğini ve Allianz’ın startuplarla iş birliği fırsatlarını artırarak kolaylaştıracak, böylelikle girişimcilik ekosistemini geliştirecek, sektöre ilham verici çalışmaları olduğunu anlattı.

Etkinlik konuşmacılarından Allianz Türkiye İnovasyon Ofisi Müdürü Hümeyra Boztunç ise, startup iş birliklerinin Allianz’ın inovasyon stratejisinin bir parçası olduğunu belirterek, açık inovasyon olarak konumladıkları Kurum içi Girişimcilik Programı ve diğer fırsatlar hakkında bilgi verdi. Mükemmel müşteri deneyimi ve iş verimliliğini sağlamak hedefiyle, yeni dünya düzenine uygun değer önerileri olan girişimlere de iş birliği çağrısında bulundu.

Program süresince Toker ve Boztunç katılımcıların iş birliği fırsatlarına dair sorularını cevaplandırdı. 

Ödül 1 milyon TL

İTÜ ARI Teknokent öncülüğünde, sigorta sektörünün önde gelen kuruluşları Agito, Aksigorta, Allianz, AvivaSA, Eureko Sigorta, Güneş Sigorta, HDI Sigorta, Sigorta Cini ve Vakıf Emeklilik güçlerini birleştirdi ve İTÜ Çekirdek InsurTech Programı’nı hayata geçirdi. Program sigorta sektörüne değer katacağına ve geleceğin teknolojilerini üreteceğine inanan girişimcileri bekliyor. Program kapsamında sunulan pek çok desteğin yanı sıra, girişimlerin sektöre erişimi sağlanacak. Program kapsamında sunulan pek çok desteğin yanı sıra, girişimlerin sektöre erişimi sağlanacak ve başarılı olan girişimlere toplamda 1 milyon TL ödül cansuyu olarak verilecek.
 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ